вторник, 23 јули 2024

Ардијан Нухиу е нов тренер на Шкендија

Објавено на

часот

Сподели

Нухиу се враќа во македонскиот фудбал, во изминатите шест месеци тој беше без работа по разделбата со Дрита од Косово.

„Мило ми е што сум тука. Подготвен сум за новиот предизвик, ќе создадеме моќен тим за предизвиците во Европа, а потоа со иста енергија ќе влеземе и во првенството“, кажа Нухиу.

Нухиу имаше богата фудбалска кариера, која ја заврши во 2016 година во Шкупи, каде што потоа работеше две години како тренер, а потоа ја предводеше екипата на косовска Дрита. 
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ