четврток, 25 јули 2024

Анчелоти го сака Кејн, Перез има други планови

Објавено на

часот

Сподели

По заминувањето на Бензема, Реал Мадрид мора да ангажира напаѓач. Се поврзува со неколку имиња, Фирмино, Хозелу, Хаверц, Кејн…

Желба на Карло Анчелоти е Кејн, но Тотнем за него бара повеќе од 100 милиони евра, сума која не сака да ја даде Флорентино Перез од причина што во летото 2024 година планира да потпише со Килијан Мбапе.

Перез смета дека огромната сума за Кејн би била залудно потрошена доколку напаѓачот е употреблив само за една сезона.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ