вторник, 23 јули 2024

Албански навивач влезе во терен, успешно им бегаше на редарите се додека не се лизна (ВИДЕО)

Албанија вчера со пораз од 2-1 од Италија го почна настапот на Европското првенство, Албанците загубија но можат да бидат задоволни од прикажаното.

Објавено на

часот

Сподели

Тие го дадоа и најбрзиот гол на првенствата кога поведоа по само 23 секунди игри.

На стадионот во Дортмунд имаше речиси 50.000 Албанци, а во текот на мечот еден од нив влезе на теренот. Долго им бегаше на редарите, но во еден момент се лизна и го фатија.

Албанските фудбалери се обидоа да го спасат, но процедурата мораше да се почитува, сигурно ќе добие висока казна.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ