понеделник, 22 јули 2024

Албанците ќе бидат меѓу најбројните фанови на Европското првенство

Според „Скај Спортс“, се очекува албанските навивачи да бидат меѓу најбројните на Европското првенство додека нивната репрезентација биде дел од натпреварувањето.

Објавено на

часот

Сподели

Албанија првиот меч на Европското првенство го игра во Дортмунд против Италија. Натпреварот е распродаден.

Се очекува на мечот да бидат присутни околу 50.000 Албанци и 31.000 италијански фанови.

Албанија се наоѓа во Групата Б во која покрај тие и Италија се уште и селекциите на Хрватска и Шпанија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ