среда, 24 јули 2024

Албанците и Хрватите се здружија во националистичко скандирање: Убиј, убиј, убиј го Србинот! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Албанија и Хрватска водеа војна на теренот, но на трибините навивачите на двете репрезентации се здружија во националистичките скандирања против Србија.

Објавено на

часот

Сподели

Во еден момент од натпреварот можеше да се слушне скандирање: „Убиј, убиј, убиј го Србинот“, како и „Илирида“.

Се очекува УЕФА парично да го казни фудбалските федерации на Албанија и Хрватска за овој излив на национализам на нивните навивачи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ