сабота, 13 јули 2024

205 казни за брзо возење

Објавено на

часот

Сподели

Притоа 134 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 71 надвор од населено место.
Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ