недела, 14 јули 2024

20 тони вода фрлени врз пожарот кај Делoгожди (ВИДЕО)

Хеликоптер Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици на МВР денеска повторно дејствувал на пожар вo шума во атарот на струшкото село Делогожди, информираа од МВР.

Објавено на

часот

Сподели

Хеликоптерот исфрлил над 20 тона вода и во координација со силите на терен прецизно дејствувал за гасење на преостанатите жаришта, со што пожарот е ставен под контрола.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ