четврток, 18 јули 2024

159 санкции за непрописно вградени фолии

Во ноември Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на неисполнување на пропишаните услови во однос на затемнувањето на стаклата на возилата. При контролата санкционирани се 159 учесници во сообраќајот. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.
 

Објавено на

часот

Сподели

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, соопшти МВР.  

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ