недела, 14 јули 2024

140 санкционирани возачи во Скопје, 50 за брзо возење

Објавено на

часот

Сподели

Изречени се пет мерки за користење мобилен телефон при возење, три санкции за возач почетник… 

Од МВР велат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Оттаму апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за поголема безбедност во сообраќајот.

 

 
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ