четврток, 25 јули 2024

137 санкционирани возачи во Скопје, 23 возеле без возачка дозвола

Објавено на

часот

Сподели

Изречени се 10 мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, четири санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), 12 мерки за користење мобилен телефон при возење, седум санкции за некористење сигурносен појас… 

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, а од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ