понеделник, 22 јули 2024

Жена се повреди работејќи во фабрика во Бунарџик

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти МВР, од болницата вчера случајот бил пријавен во СВР Скопје. Според пријавеното, Љ.С. се здобила со повредите при извршување работни задачи во фабрика во индустриската зона Бунарџик.

За настанот бил известен трудов инспектор. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ