недела, 14 јули 2024

Затворена за сообраќај улицата Железничка во Скопје

Во моментов затворена за сообраќај е ул. Железничка во Скопје од крстосницата со бул.Водњанска до крстосницата со ул.Антон Попов.

Објавено на

часот

Сподели

ЦУК информира дека Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, известува дека на ул. Железничка во моментов е воведен времен режим на сообраќај и долж улицата не се одвива сообраќај од крстосницата со бул. Водњанска до крстосницата со ул. Антон Попов.

Се апелира до сите возачи да бидат внимателни ако возат кон овој потег и да ја прилагодат својата брзина на движење според условите на патот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ