сабота, 13 јули 2024
Сообраќајка со жртва во Прилеп

Возач усмрти жена, ја удрил додека возела велосипед

Објавено на

часот

Сподели

„Патничко возило „фолксваген“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.П.(54) од с.Славеј, прилепско, удрил во велосипед управуван од А.Ц.(42) од Прилеп“, велат од МВР.

Од здобиените повреди жената починала на лице место, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Увид извршиле екипа од полициската станица Прилеп и јавен обвинител, по чија наредба телото на починатата било дадено на обдукција.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ