недела, 21 јули 2024

Во судир на камиони загина еден од возачите

Едно лице загина, а друго е повредено во сообраќајната несреќа што се случила синоќа 30 минути по полноќ на автопатот од клучка Гевгелија кон Граничниот премин Богородица.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопштија од СВР Струмица, во сообраќајна несреќа учествувале товарно возило марка ман со велешки регистарски ознаки, управувано од Б.Ј.(35) од село Селемли, општина Богданци и товарно возило марка ивеко со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од С.А.(26)  од село Стојаково, исто така од Општина Богданци.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Б.Ј., кој на пат кон Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ им подлегнал на повредите, а смрт констатирал лекар. Другиот возач, С.А., се здобил со телесни повреди, констатирани во Општата болница Гевгелија“, стои во соопштението на СВР Струмица.

На местото на несреќата увид извршила екипа од ОВР Гевгелија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ