недела, 14 јули 2024
Време

Сончево со умерена облачност

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне до 28 степени.

c

Следува период на стабилно време со постепен пораст на дневната температура. Ќе дува умерен наместа повремено засилен ветер од северен правец.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ