сабота, 20 јули 2024
Време

Сончево и многу топло

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

И утре времето ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала локална облачност со температури до 41 Целзиусов степен. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ