петок, 12 јули 2024

Со тротинет повредил дете и избегал

Во СВР Тетово било пријавено дека вчера во 13.25 часот во кругот на основното училиште „Наим Фрашери“ во Тетово, електричен тротинет удрил во малолетник, по што лицето кое го управувало го напуштил местото.

Фото; Илустрација

Објавено на

часот

Сподели

Малолетникот се здобил со повреди и бил пренесен во Клиничка болница Тетово за укажување помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово и се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МБР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ