недела, 21 јули 2024

Штипјанец и гевгеличанка ќе одговараат за поседување дрога

Штипјанец и гевгеличанка вчера биле приведени од штипски полициски службеници, откако во домот на 29-годишниот М.А., била пронајдена дрога.

Објавено на

часот

Сподели

МВР информира дека вчера, во 10:50 часот, полициски службеници ги лишиле од слобода М.А.(29) од Штип и Ќ.А.(27) од Гевгелија.

„При извршен претрес со наредба од Основен суд Штип  во домот во Штип каде престојувал М.А. и каде била затекната Ќ.А., биле пронајдени и одземени кафеава прашкаста материја, марихуана, бела грутчеста материја и мобилен телефон“, информираат од полицијата.

По целосно документирање на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ