среда, 24 јули 2024

Провокациите не престануваат, знаме на УЧК се појави на мечот меѓу Швајцарија и Германија (ФОТО)

Никако да стивнат политичките провокации на Европското првенство, најмногу ги има во режија на албанските навивачи, овојпат знамиња на УЧК се најдоа на мечот меѓу Швајцарија и Германија.

Објавено на

часот

Сподели

Србите на социјалните мрежи ја прашуваат УЕФА до кога ќе ги толерира ваквите националистички испади. Знамињата на УЧК сигурно не се соодветни да се гледаат на фудбалски натпревари. На арените наменети за спорт, некој бистри политика.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ