недела, 14 јули 2024
Време

Променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно, попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град и дневна температура до 26 Целзиусови степени. Маврово 18, Охрид 23, Битола 24, Крива Паланка 22, Берово 21, Кавадарци 26, Дојран 27.

Утре времето ќе биде прoменливо облачно со слаб повремен дожд. Попладне ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневните температури ќе се движат од 22 до 28 степени.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ