четврток, 18 јули 2024

По средбата на Ковачевски и Мицкоски раководството на ДУИ денес на состанок

Објавено на

часот

Сподели

„Состанокот е поради последниот развој, по средбата на претседателите на ВМРО и СДСМ, позиците на ДУИ, барањата на ВМРО за едноетничка влада. Прво ќе разговараме, па ќе дадеме одговор. За нас е важен патот кон ЕУ, европската иднина на граѓаните, мислам попрецизни податоци ќе имаме по состанокот“, изјави Османи, портпаролот на ДУИ. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ