недела, 14 јули 2024

Патот Прилеп-Градско слободен за сообраќај

Објавено на

часот

Сподели

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Граѓани на Прилеп и околината дека протестираа со барање за итна промена на сифонот Макарија на хидромелиоративниот систем „Тиквеш“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ