четврток, 25 јули 2024
Време

Облачно со повремен пороен дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Локално ќе има услови за краткотрајно невреме. УВ=7

 

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи.

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе биде 8, а дневните температури ќе се движат од 29 до 36 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ