сабота, 13 јули 2024
Време

Облачно и магливо, утре дожд и снег

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претежно облачно со појава на магла и со слаб ветер од јужен правец.

ф

Утре времето ќе биде облачно со врнежи кои на места ќе бидат пообилни (над 25 л/м2). На планините врнежите ќе бидат од снег, а во текот на денот врнежите од дожд ќе преминат во снег и во пониските места. На планините ќе се формира поголема, а во некои пониски места помала снежна покривка. Ќе дува засилен северен ветер, а температурите во текот на денот ќе се намалуваат.

Во Скопје облачно и студено претпладне со врнежи од дожд кои попладне и до крајот на денот ќе преминуваат во снег и се очекува да се формира помала снежна покривка, особено во повисоките делови од котлината. Ќе дува засилен ветер од северен правец.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ