четврток, 18 јули 2024
Ќе паузира дури два месеци

Нови главоболки за Чави, гоманот Тер Штеген ќе мора да биде опериран

Повредата на Марк Андре Тер Штеген е посериозна од првичните прогнози, голманот на Барселона ќе мора да биде опериран и да паузира околу два месеци.

Објавено на

часот

Сподели

Нови главоболки за Чави, тренерот на Барселона подолго време нема да може да смета на Марк Андре Тер Штеген.

Голманот се мачи со повреда на грбот, која очигледно е посериозна од првичните прогнози и тој ќе мора да биде опериран.

Во скоро време ќе бидат познати сите детали, а прогонозите велат дека Марк Андре Тер Штеген ќе паузира околу два месеци, односно ќе биде под знак прашалник за нок-аут фазата во Лигата на шампиони.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ