недела, 21 јули 2024

Навалено и оштетено улично осветлување

Опасно навалено и оштетено улично осветлување во мал парк во Ново Лисиче, веднаш до игралиштето кое жителите го нарекуваат „Дупка“.

Објавено на

часот

Сподели

Станува збор за стаклена „крошна“ на врвот од столбот која секој момент може да падне, но може да падне и целата навалена конструкција поради сопствената тежина и `рѓосаната основа, која во себе содржи струјни кабли под висок напон.

Местото е фреквентно, особено деновиве кога тука се одржува турнир во ракомет.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ