сабота, 20 јули 2024

Министерството за одбрана на Русија: Украина неуспешно се обиде да нападне брод на руската Црноморска флота

Објавено на

часот

Сподели

„Бродот ја следел ситуацијата долж трасата на гасоводот Турски тек и Син тек во Црно Море“, соопшти руското министерство.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ