недела, 27 октомври 2024

Манчестер јунајтед го совлада Евертон и со гол разлика 0 е на -6 од врвот (ВИДЕО)

Избраниците не Тен Хаг играат под очекувањата на стартот од новата сезона, но фатија приклучок со врвот на табелата откако нанижаа три победи во Премиерлигата.

Вечерва, Манчестер јунајтед славеше со 0-3 на гостувањето кај Евертон и со три бода си замина од незгодното гостување на „Гудисон“.

Резултатот беше отворен по само три минути игра, Гарначо атрактивно погоди со ножички за 0-1.

По десетина минути игра во вториот дел, со помош на ВАР беше досуден пенал за „ѓаволите“, Рашфорд не погреши од белата точка и зголеми на 0-3.

Во 75. минута беше ставена точка на натпреварот, Марсијал реализираше за 0-3 и ги реши сите дилеми околу победникот.

Со новото славје, Манчестер јунајтед сега е на позицијата број 6 на табелата, и со гол разлика 0 е на -6 во однос на лидерот Арсенал.