сабота, 20 јули 2024
Сака само вo Интер

Лукаку одбил 50 милиони евра од Саудиска Арабија

Објавено на

часот

Сподели

Арапите тропнале и на вратата на Ромелу Лукаку, емисари се сретнале со адвокатот на напаѓачот и му презентирале двегодишен договор со Ал Хилал тежок 50 милиони евра.

Сепак, популарниот „Биг Ром“ не е заинтересиран за преселба во Саудиска Арабија, како што пренесува Газета дело Спорт, тој го сака само Интер.

Фудбалерот од Белгија чека спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио во следните денови да отпатува во Лондон на преговори со раководството на Челси за нова позајмица.

Зделката нема да биде лесна, „сините“ ќе треба да ги намалат барањата а и самиот Ромелу Лукаку да прифати помала плата од сегашните 8,5 милиони евра по сезона.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ