недела, 14 јули 2024
Премиерлига

Кулушевски донесе голем бод за Тотнем против Манчестер Сити (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Тотнем дојде до рано водство со гол на Сон уште во шесттата минута, но само три минути подоцна тој си постигна и автогол за изедначување на 1-1.

Во 31. минута Фил Фоден постигна гол за комплетен пресврт и водство на Манчестер Сити од 2-1.

Тој резултат беше актуелен до 69. минута кога Ло Селсо изедначи на 2-2.

Во 81. минута Џек Грилиш погоди за предност на Манчестер Сити од 3-2, а во 90. минута Дејан Кулушевски реализираше за конечни 3-3.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ