вторник, 16 јули 2024

Јовев стави потпис на решението со кое Меџити го разреши од функцијата директор на Кардиохирургија

Објавено на

часот

Сподели

Тој посочува дека неговиот правен тим од утре ќе одлучи дали и кога решението ќе биде обжалено.

Кардиохирургот беше разрешен од директорската функција од страна Меџити, поради како што тврдеше министерот утврдени злоупотреби со дежурства и евиденција. Установата со која раководеше Јовев засега е без медицински менаџер.

Јовев во вчерашното гостување на телевизија Сител рече дека засега останува на кардиохирургија иако, како што посочи, веќе имал понуди од странство.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ