петок, 12 јули 2024

Јамал стана најмладиот стрелец во историјата на Европските првенства (ВИДЕО)

Ламин Јамал постигна маестрален погодок кој ќе биде запишан во историјата на Европските првенства бидејќи Шпанецот е најмлад играч кој успеал да погоди.

Објавено на

часот

Сподели

Јамал со само 16 години покажува неверојатен квалитет, а денешниот погодок во полуфиналето против Франција беше само доказ за тоа.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ