понеделник, 22 јули 2024

Голема роденденска прослава на Прилепска пиварница во Прилеп

На 13 јули, сабота, со почеток од 20 часот, на централниот градски плоштад во Прилеп ќе се одржи голем целовечерен настан за одбележувањето еден век од постоењето на Прилепска пиварница.

Објавено на

часот

Сподели

Прославата ќе биде исполнета со добра музика и забава за сите, а ќе настапат реномираните артисти Марија Шерифовиќ, ДНК и Тропико бенд, кои ќе се погрижат да приредат незаборавна вечер. За уште поголемо уживање, за времетраењето на настанот, пијалоците на Прилепска пиварница на настанот и во угостителските објекти во Прилеп ќе се продаваат по промотивна цена.

Заради безбедна реализација на прославата на 100-годишнината, Прилепска пиварница известува дека во Прилеп ќе биде воведен времен режим на сообраќај со кој ќе биде затворен  дел од булеварот „Гоце Делчев“, и тоа на потегот од крстосницата со улицата „Кузман Јосифоски“ до крстосницата со улицата „Прилепски Бранители“ во периодот од 12 часот на 12 јули до 12 часот на 14 јули, а сообраќајот ќе се пренасочува кон околната улична мрежа. За максимално уживање на забавата, Прилепска пиварница праќа апел до сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат сообраќајната сигнализација, а возилата да се паркираат на безбедни и означени места, следејќи ги упатствата на службите за паркирање и насоките на полициските службеници и редари.

Уживајте на прославата и консумирајте одговорно. Не пропуштајте ја можноста да бидете дел од историјата и да прославите 100 години успешност заедно со нас.

Комерцијален текст

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ