понеделник, 22 јули 2024

Го измамиле да им даде 1.000 евра да покажат на доктор, па да му ги вратат

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти МВР, според пријавеното, лицата му се доближиле и едно од нив му кажало дека неговата сопруга е во приватна болница и дека треба да му покаже пари на докторот, а тој нема моментално во него.

Како што е пријавено, тој му ги дал парите, а другото лице му дало завиткана хартија во која наводно имало дијаманти како гаранција додека не му ги вратат парите.

Лицата заминале и не се вратиле, по што сфатил дека е измамен.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ