четврток, 25 јули 2024

Флоријан Вриц е стрелец на првиот гол на Европското првенство (ВИДЕО)

Германија има старт на Европското првенство како што само може да посака, рано ја отвори Шкотска и дојде до водство.

Објавено на

часот

Сподели

Течеше десеттата минута кога по асистенција од Кимих, одличниот Флоријан Вирц шутираше надвор од шеснаесетникот и погоди за водство од 1-0.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ