среда, 24 јули 2024

Фатен осуденик баран со потерница за сторена тешка кражба

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска на ул. Качанички пат во Скопје, на територија на општина Бутел, го лишиле од слобода А.Ш. (49) од Скопје, кој бил баран со потерница по наредба од Основен кривичен суд- Скопје за затворска казна од една година за сторено кривично дело тешка кражба.

Објавено на

часот

Сподели

Како што информираат денеска од МВР, лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ