сабота, 20 јули 2024
Страшно невреме го прекина мечот Германија-Данска

Еден од најлудите моменти на ЕП: Двајца дански навивачи направија шоу откако „Вестфален“ прокисна (ВИДЕО)

Натпреварот помеѓу Германија и Данска беше прекинат во првото пулувреме поради лошите временски услови во Дортмунд, стадионот „Вестфален“ прокисна а двајца дански навивачи знаеа како да направат шоу.

Објавено на

часот

Сподели

Второто осминафинале на Европското првенство мораше да биде прекинато, силниот дожд и грмотевиците ги испратија фудбалерите во соблекувалната.

„Вестфален“ на одредени места прокисна, вода почна да тече од покривот среде дел од трибините, а двајца дански фанови имаа свое шоу и ја забавуваа публиката додека се чекаше да се создадат услови за играта да продолжи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ