петок, 12 јули 2024

Џенаро Гатузо е нов тренер на Хајдук

Хајдук потврди дека нов тренер на тимот е италијанскиот стратег, легендарниот Џенаро Гатузо.

Објавено на

часот

Сподели

Откако не успеаа да се договорат со Иван Јуриќ, челниците на Хајдук успеаа да го ангажираат Џенаро Гатузо.

„Хајдук со посебно задоволство може да потврди дека нашиот прв тим во новата сезона ќе го води легендарниот Џенаро Гатузо! Тој потпиша договор до летото 2026 година, а во Сплит пристигнува наредната недела, на почетокот за подготовките на првиот тим, кога и официјално ќе го презентираме“, стои во соопштението на Хајдук.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ