петок, 19 јули 2024

Двајца повредени во сообраќајка во Гостивар

Вчера во 13:40 часот во полициската станица Гостивар било пријавено дека на улица ЈНА во Гостивар се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило рено со гостиварски регистарски ознаки, управувано од З.Г.(62), и мотор априлија, управуван од О.Л.(20), двајцата од Гостивар.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти МВР, во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на моторот, а со телесни повреди се здобил возачот на патничкото возило, констатирани во Општата болница Гостивар.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Гостивар.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ