недела, 14 јули 2024

Доаѓаат жешки денови со температури до 39 степени

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а во попладневните часови, претежно во планинските подрачја, ќе има услови за изолирана локална појава на пороен дожд и грмежи. Температурата ќе достигне до 38 степен. Потоа се очекува стабилно и многу топло време.

Објавено на

часот

Сподели

Најтопло ќе биде особено на југоистокот во четврток, петок и сабота за кога е најавено дека температурата ќе достигне до 39 степен.

Во четврток преку денот краткотрајно ќе дува претежно северен ветер.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ