сабота, 20 јули 2024

ЦУК со предупредување: Се очекуваат краткотрајни поројни врнежи од дожд, внимавајте покрај реките

Објавено на

часот

Сподели

„Предупредуваме на претпазливо движење покрај помалите реки и суводолиците, како и на сите оние места каде локално во попладневните часови ќе има интезивни врнежи од дожд“, велат од ЦУК. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ