недела, 14 јули 2024

ЦУК: Стабилна состојбата со водостоите на реките во тетовско и гостиварско

Стабилна е состојбата со водостоите на реките во тетовско и гостиварско, а патните правци се проодни, информираат од Центарот за управување со кризи.

Објавено на

часот

Сподели

„Регионалниот ЦУК Тетово утрово известува дека состојбата со водостоите на реките во Тетово и во руралните општини се стабилни. Нема зголемување на водостојот и нема опасност засега од излевање. Сите патни правци се проодни.“, се додава во соопштението.

Од ЦУК посочуваат дека нема излевање на реките и сите патни правци се проодни и во општините Гостивар, Маврово – Ростуше и Врапчиште.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ