понеделник, 22 јули 2024

Битолчанец фрлил отпушок во кафеана и предизвикал пожар

СВР Битола поднесе кривична пријава против М.М. од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело предизвикување општа опасност.

Објавено на

часот

Сподели

„На 16 април 2024 година, пријавениот битолчанец фрлил отпушок од цигара во угостителски објект, при што предизвикал пожар кај клима уредите“, соопшти МВР.

Оттаму велат дека се преземаат активности за решавање на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ