среда, 24 јули 2024
Порака од амбасадорката на САД

Агелер ѝ честита на Владата и со нетрпение очекува земјава да се придвижи напред

Амбасадората на Соединетите Американски Држави Анџела Агелер упати честитка до новата македонска Влада. Таа очеква да се продолжи партнерството и земјава да тргне напред.

Објавено на

часот

Сподели

„Честитки за формирањето на новата влада. Додека премиерот и неговиот кабинет ја преземаат функцијата, со нетрпение очекуваме да го продолжиме нашето партнерство во зајакнувањето на владеењето на правото, подобрувањето на економијата, енергетиката и развојот на инфраструктурата, социјалните структури и придвижувањето на земјата напред на нејзиниот евроатлантски пат“, стои во честитката од Агелер.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ