сабота, 20 јули 2024

Исчезнаа седум Непалци, вработени во две скопски фирми

Седум лица од Непал, кои работеле за две скопски фирми, исчезнаа. Според МВР, на Непалците им се губи трагата речиси истовремено.

Објавено на

часот

Сподели

„Петмина работеле во приватна фирма во општина Аеродром, а случајот во МВР го пријавил сопственикот на компанијата. Останатите двајца, според пријавата за помалку од два часа, се оддаелечиле од хотелот каде престојувале. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата“, велат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ