четврток, 23 мај 2024
Парламентарни избори 2024

ЗНАМ до Филипче: Од советник во владата на Груевски, до бизнис партнер на Заев

Квази социјалдемократот Венко Филипче е еден од најодговорните за актуелната состојба во која се наоѓа СДСМ. Би сакале да ја потсетиме јавноста, додека некогашната државотворна СДСМ се бореше против режимот на Груевски, наметнатиот носител на листа од СДСМ во ИЕ 4 беше прв советник на министерот за смрт Никола Тодоров и беше дел од најкриминалната Влада на Груевски, се вели во реакцијата на движењето ЗНАМ-За наша Македонија на изјавите на Венко Филипче во Радовиш.

Објавено на

часот

Сподели

„По доаѓањето на власт на СДСМ, беше исфорсиран од семејството Заеви да биде министер. Сега е јасно зошто. Всушност тој е бизнис партнер на Зоран Заев.
Тешко на тоа раководство, кое Филипче го брани од партијата каде што се втемелени вистинските илинденски и АСНОМ-ски вредности и принципи, а тоа е Движењето ЗНАМ-За наша Македонија“, се вели во партиската реакција.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ