четврток, 30 мај 2024

Сообраќајот на патот Гостивар – Стража се одвива наизменично

Од 12:05 часот сообраќајот на магистралниот пат Гостивар – Стража се одвива наизменично, соопшти АМСМ откако утрото беше целосно затворен поради сообраќајна несреќа.

Објавено на

часот

Сподели

Сообраќајот на овој патен правец беше во прекин од 11 часот поради сообраќајна несреќа кај „Новоселски мост“.

Тројца патници се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи утрово во 11 часот на магистралниот пат Гостивар-Маврово, потврдија за МКД.мк од СВР Тетово.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ