недела, 21 јули 2024

Сообраќајка го затвори патот Градско-Прилеп

Поради случена сообраќајна несреќа на патот Градско-Прилеп, од мотел Дреново кон Плетвар, од 20:20 сообраќајот е во прекин двата правци, информираат од Автомото-сојузот на Македонија.

Објавено на

часот

Сподели

Детали за сообраќајката за сега нема, а се очекуваат официјални информации од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ