среда, 29 мај 2024

Сиљановска му се заблагодари на Димитриевски, тоа е поттикнувачки чекор

Му благодарам на претеседателот на ЗНАМ, Максим Димитриевски за јавно изразената поддршка во вториот круг, напиша на Твитер кандидатката за претседателка на Македонија, Гордана Сиљановска -Давкова, по изјавената поддршка од нејзиниот противкандидат од првиот круг, претседателот на ЗНАМ и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, за вториот круг од претседателските избори.

Објавено на

часот

Сподели

„Многу ми значи. Не ја заборавам. Ја сметам за храбар, демократски, инспиративен поттикнувачки и одговорен политички чекор“, напиша Сиљановска на Твитер.

Димитриевски вчера изјави дека ќе гласа на претседателските избори и дека нема да го чкртне ливчето. „Јас веќе се извинив за мојата претходна поддршка за Пендаровски“, рече лидерот на ЗНАМ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ