понеделник, 15 април 2024

Села носител на ИЕ 5 на ДУИ

Зијадин Села од Алијанса за Албанците (АА) ќе биде носител на пратеничката листа во петтата изборна единица како дел од коалицијата Европски фронт предводена од Демократската унија за интеграција (ДУИ).

Објавено на

часот

Сподели

Ова го соопшти лидерот на ДУИ, Али Ахмети, по потпишувањето на коалицискиот договор со Движењето на Турците на Македонија за правда и демократија.

Крилото на Села во Алијанса за Албанците и официјално донесе одлука за заеднички настап со ДУИ на претстојните парламентарни избори во рамки на коалицијата „Европски фронт“. Вечерва во Гостивар оваа соработка ќе се официјализира.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ